Description
Police Uniform Shoes With Zip Closer from Our Brand SV PANTHER. Special Hand Made boot With Upper Made Of genuine Leather With Pu Sole. Designed Specially For Police. Feel Free To Get This.
Product Information
| General Information | |
|---|---|
| Brand | SVpanther |
| Manufacturer | SANVI ENTERPRISES |
| Manufacturer Address | SANVI ENTERPRISES C/O SMT RADHA BAI,, 15/171 , CHHOTI ATHAI, NAI KI MANDI, Agra UTTAR PRADESH – 282010 |
| Product Details | |
|---|---|
| Gender | Men |
| Style Type | Formal |
| Product | Boots |
| Color | Black |
| Option Code | NA |
| Pack Of | Pack of 1 |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Formal Shoes |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 10 cm |
| Length | 20 cm |
| Width | 12 cm |
| Net Weight | 400 g |
| Volume | 400 ml |
| Depth | 6 cm |
| Net Quantity | 1 Pairs |
Return Policy
This product is returnable within 10 days. For more details, please refer to the policy here.








Reviews
There are no reviews yet.