Description
Stay protected and comfortable with the AFTER MORNING Industrial Safety Gumboots designed for tough environments and harsh weather
Product Information
| General Information | |
|---|---|
| Brand | AFTER MORNING |
| Manufacturer | AFTER MORNING |
| Manufacturer Address | AFTER MORNING FIRST FLOOR, H.NO.60, BLOCK-O EXTN, , , VANI VIHAR, UTTAM NAGAR, West Delhi, DELHI |
| Manufacturer Email | Aftermorning9990@gmail.com |
| Product Details | |
|---|---|
| Gender | Girls |
| Product | Boots |
| Color | Red |
| Option Code | 1 |
| Pack Of | 1 |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Boots |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 10 cm |
| Length | 18 cm |
| Width | 14 cm |
| Net Weight | 100 g |
| Net Quantity | 1 Pieces |
Return Policy
This product is returnable within 10 days. For more details, please refer to the policy here.








Reviews
There are no reviews yet.