Sold by
OMADAMIN
Description
Product Information
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Oceanista |
| Manufacturer | Omadam.in |
| Manufacturer Address | Omadam.in D-37/4 Acharya Niketan, Mayur vihar phase 1 New Delhi :- 110091 |
| Sold By | OMADAMIN |
| OlamAgribazar Customer Care Phone | 0671-3566738 |
| Included Components | 1 Skirt |
| Country of Origin | India |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Code X Catalog Option Color | OM-190-10993-26 |
| Length | Above Knee Length |
| Pack Type | Single |
| Product Name | Skirt |
| Style Type | Straight |
| OlamAgribazar Allowed Size | 26 |
| Brand Size | 26 |
| Waist (In Inches) | 26 |
| Primary Color | Black |
| Brand Color | Black |
| Fabric | Crepe |
| Gender | Women |
| Pattern | Printed |
| Season | Summer |
| Size Group | Regular |
| Wash Care | Hand Wash |
| Net Quantity | 1 |
| Component Count | 1 Pleated Skirt |
| Manufactured By | Omadam.in |
| Occasion | Casual |
| Product Type | Skirts |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 2 cm |
| Length | 25 cm |
| Width | 20 cm |
| Net Weight | 250 g |
Return Policy
This product is returnable within 10 days. For more details, please refer to the policy here.









Reviews
There are no reviews yet.