Sold by
My TradeWorld
Features & Details
- Care Instructions: Machine Wash, Wash In Normal Water, Do Not Brush & Bleach
- Free Size: Upto 44Inch (Xxl),Length: 50 Inch
Description
Product Information
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Rangun |
| Manufacturer | my tradeworld |
| Manufacturer Address | My TradeWorld My TradeWorld, J-1209 Sitapura Industrial Area, Phase-III, Jaipur.(302022) Mail ids:-mytradeworld.india@gmail.com Mob:-9887447948 |
| Manufacturer Email | mytradeworld.india@gmail.com |
| Sold By | My TradeWorld |
| OlamAgriBazar Customer Care Phone | 0671-3566738 |
| Marketed By | My TradeWorld |
| Included Components | 1 Bedsheet 2 Pillow Cover |
| Country of Origin | India |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Code X Catalog Option Color | Green |
| Length | Full Length |
| Product Name | Wrap Skirt |
| Style Type | A-Line |
| OlamAgriBazar Allowed Size | Free Size |
| Brand Size | Free Size |
| Waist (In Inches) | 44 |
| Length (In Inches) | 40 |
| Size Tip | NA |
| Primary Color | Green |
| Brand Color | Green |
| Fabric | 100% Cotton |
| Gender | Women |
| Pattern | All Over Print |
| Size Group | Regular |
| Wash Care | Machine Wash |
| Net Quantity | 1 |
| Component Count | 1 |
| Manufactured By | My TradeWorld |
| Occasion | Casual |
| Product Type | Skirts |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 2 cm |
| Length | 40 cm |
| Width | 44 cm |
| Net Weight | 400 g |
| Depth | 2 cm |
| Net Quantity | 1 N |
Return Policy
This product is returnable within 10 days. For more details, please refer to the policy here.







Reviews
There are no reviews yet.