Features & Details
- Kastner Men Artificial Leather Belt
- Leather Belt
- Belt
- Kastner Belt
Description
| Product Details | |
|---|---|
| Colour | Black |
| Material Type | Polyurethane (PU) |
| Pattern | Solid |
| Waist Size | 36 |
| Style Type | Slim |
| Width (Inches) | 1.3 |
| Ideal For | Men |
| Leather Type | Napa |
| Usage Details | |
|---|---|
| Manufactured By | KASTNER |
| Sales Package Contents | Pack Of One Belt |
| Feature | 6 Punched Holes |
| Reversible | No |
| Tanning Process | Synthetic |
| Pack Of | 1 |
| Product Type | Belts |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Belts |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 91 cm |
| Length | 106 cm |
| Width | 3 cm |
| Net Weight | 150 g |
| Net Quantity | 1 Pieces |
Return Policy
This product is returnable within 10 days. For more details, please refer to the policy here.







Reviews
There are no reviews yet.